Neljapäev, 10. oktoober 2024

Maidu Varik, 16. jaanuar 2019

Koolivaheajal toimus Pärnus juba 29. korda Eesti Koolispordiliidu õpetajate võrkpalliturniir. Turniiril osales 37 võistkonda, lisaks Eesti koolidele olid esindatud Läti ja Soome.

Annely Oolup, 15. jaanuar 2019

Sel korral oli mõlema vanusegrupi ühiseks alaks nii poistel kui tüdrukutel 60 m tõkkejooks. Lisaks võistlesid nooremad poisid teivashüppes ja nooremad tüdrukud kaugushüppes. Vanematel poistel oli teiseks alaks kaugushüpe ja tüdrukutel teivashüpe.

Artikkel / KlassiloodLuuletused koolist
Ülle Jasmin, 15. jaanuar 2019

2.b klassi õpilased kirjutasid koolist vahvaid luuletusi.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 11. jaanuar 2019

Triinu Kaju, 3.c klass. Töö pealkirjaga "Minu lemmikud fantaasiamaailmast".

Inge Jalakas, 11. jaanuar 2019

Sulgpall on sobiv liikumisviis igale vanusele ja figuurile.

Artikkel / Klassilood5.b jõulukink
Üllatus: jõuluvana kinkis kinokülastuse! / Grete PihlKino köögipoolel / Grete Pihl
Luise Õunpuu, Elisa Marie Navato, Kaarel Kallasmaa, Liisa Sall ja Sophia Peeters, 5.b klass, 11. jaanuar 2019

19. detsembril käisime klassiga Apollos kinos. Olime kino ühiskülastuse saanud jõuluvanalt kingituseks eelmisel õhtul toimunud jõulupeol.

Ülle Räim, 10. jaanuar 2019

Hetki, mil sportlastel on põhjust riietuda pidulikult, pole kindlasti ülearu palju. Aasta lõpp, kui on kokkuvõtete tegemise aeg, mõnedel siiski – hiljuti taasavatud Saare KEKi kontorihoones austati Saare maakonna parimaid sportlasi ja spordis tegelevaid inimesi.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXXV
Üks esimesi galeriisse jõudnud võimlemisvõistlustest. Vaade saali. / KG arhiivVõimlemine aulas. / KG arhiivŽürii, 2005 / KG arhiiv
Gert Lutter, 9. jaanuar 2019

Vahetult enne vaheaega toimus juba 27. korda meie kooli suur võimlemisüritus – seekord võimlemisgalana.

Kooli galeriis on seda sündmust ka põhjalikult jäädvustatud, esimesed fotod on lisatud enne 2003. aastat. Mäletate neid võimla seinakaunistusi ja saali keskel olnud 2. keskkooli logo? Võimeldud on ka aulas ja spordikeskuses.

Nagu selgub väikesest fotovalikust, on nähtud uhkeid kavasid, tulevärki ja hindajate töö ei ole kindlasti olnud lihtne!

Viited artikli sisus!

Artikkel / Klassilood4.a heategevusprojekt
4.a esinemishoos / Sirje Mehik4.a klassi etendus / Sirje Mehik4.a klassi etendus / Sirje Mehik
Trevor Ast ja Karola Eichfus, 4.a klass, 9. jaanuar 2019

Jõulukuul mõtles 4.a klass korraldada heategevusürituse hooldekodus elavatele eakatele, et neile rõõmu teha.

Sander Suurhans, 9. jaanuar 2019

31. jaanuaril alustab huvikool Inspira kalastusring. Kalastusringi on oodatud kalastushuvilised poisid ja tüdrukud vanuses 10–15 aastat. Ringitasu on 16 eurot kuus ning ringi pääsevad 6 kiiremat registreerijat. Isikliku varustuse olemasolu ei ole kohustuslik. Kalastusringi poolt on õpilase käsutuses püügivarustus, mida õpime käsitsema ja hooldama. Loomulikult on isiklik püügivarustus lubatud ja teretulnud. Kalastusringi juhendajad on Sander Suurhans ja Meelis Hein.

Marit Tarkin, 8. jaanuar 2019

Meie koolis tegutseb kolmandat aastat õpetajate omaalgatuslik õpikogukond, kes töötab selle nimel, et koolielu oleks põnev ja mitmekesine, tunnid metoodiliselt mitmekülgsed, õpetajaameti maine tõuseks ja koostöö lastevanematega sujuks ning viiks paremate lahendusteni. Ükskõik, kuidas me ennast ei nimetaks, on see tegevus äge, pakub pinget ja sestap meie kooslus ägedate õptejate klubi nime kannabki. Suurepäraseks koostööpartneriks kõik need kolm aastat on olnud Tallinna Õismäe Vene Lütseum.

Youtube video!Galerii!
Gert Lutter, 7. jaanuar 2019

Pühade-eelsel eelviimasel koolipäeval toimunud võimlemisgalal esitati üle neljakümne kava ja osales rohkem kui 600 õpilast. Igati korda läinud üritusel astusid juba viiendat korda üles ka õpetajad. Seda ja kõiki teisi kavasid saad nüüd videopildi vahendusel uuesti vaadata!

Videod leiad nagu ikka artikli sisust või Meie KG Youtube´i kanalist.

Head vaatamist!

Artikkel / KlassiloodTööpesade päev 4.b klassis
Tööpesade päev 4.b klassis / Ülle RäimTööpesade päev 4.b klassis / Ülle Räim
Ülle Räim, 7. jaanuar 2019

Jõulueelsel projektipäeval oli kindlasti magusaim osa igas mõttes jõululaadal osalemine. Olgu siis müüjana, ostjana või lihtsalt nautlejana.

Tiina Käen, 4. jaanuar 2019

Eelmise aasta eelviimasel koolipäeval oli jälle võimlast kostmas valju muusikat ja märgata ärevat sagimist, kuna valmistuti võimlemisgalaks. Õpilased ja õpetajad said veel viimased väljakuproovid enne esinemist.

Artikkel / KlassiloodLapsed, meie tuleviku viljad
11.c jõulutegevused / Margarete Trumm11.c jõulutegevused / Margarete Trumm
Margarete Trumm, 11.c klass, 2. jaanuar 2019

Oma jõuluheategevust tegi meie klass sel aastal kolmes grupis. Otsustamine venis küll veidi hilja peale, kuid lõpuks osutusid valituks kaks lasteada, mida külastasime, ning meie oma kallis sõprusklass 2.b.

Arvamus / Kultuur2018. aasta fotodes
Gert Lutter, 31. detsember 2018

2018. aasta hakkab lõppema ja tore on vaadata korraks ajas tagasi ning tuletada meelde koolis toimunud vahvaid üritusi. KG – ja jõuadki rohkem!

Möödunud aasta oli eriline: oli Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud aasta ja oli ka Kuressaare Gümnaasiumi 40. sünnipäeva tähistamise aasta. Juubelitemaatika kajastus seega paljudes üritustes.

Meeldivat aastalõppu ja head uut aastat!

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 30. detsember 2018

Heti Rannama, 1.b klass. Olen päkapikk!

Raido Kahm, 26. detsember 2018

Täna tähistab pere ja sõprade seltsis 35. sünnipäeva 5.a ja 12.a klassijuhataja Kristel Paju.