Neljapäev, 10. oktoober 2024

Merle Rekaya, 30. jaanuar 2019

Täna, kolmapäeval, 30. jaanuaril kell 18 on raadio Kadi eetris KG noortesaade "Rendez-vous", mille panid kokku meediakursuse õpilased Maksim Losnikov, Laes Oskar Raun, Eke Ao Nettan ja Aleksander Lember. Noormehed räägivad tulevikutehnoloogiast ja ka enda tulevikuplaanidest.

Arvamus / KultuurSolistica tulemine
Gert Lutter, 29. jaanuar 2019

Heidame pilgu seitsmenda Solistica telgitagustesse ja uurime, mis toimus enne ürituse algust ja kontsertide vahepeal.

Artikkel / KlassiloodAastaaegade puu
Kaari Maidle, 29. jaanuar 2019

1.a klassi õpilased meisterdasid aastaaegade puid. Kevad pole enam kaugel.

Merle Rekaya, 28. jaanuar 2019

Teisipäeva, 29. jaanuari ETV hommikuprogrammis "Terevisioon" räägib Eesti noorte lauljate konkursi Solistica peakorraldaja ja kunstiline juht Pilvi Karu koos žüriiliikme Helin-Mari Arderiga lähemalt eelmisel nädalavahetusel toimunud üritusest. Saate muusikalised vahepalad esitab Solistica 2019 grand prix´ võitja Kelly Tulvik Erahuvialakoolist Meero Muusik. Kelly juhendaja on Mirjam Dede.

Saatelõik on eetris orienteeruvalt 7.45.

Merle Rekaya, 28. jaanuar 2019

25.–26. jaanuaril toimus Kuressaare Gümnaasiumis seitsmes Eesti noorte lauljate konkurss Solistica. Kolmel võistluskontserdil astus üles 58 Eesti parimat noort solitsti 4.–12. klassini. Lauljaid hindas žürii kooseisus Mikk Targo, Jaan Sööt, Helin-Mari Arder, Kaia Saaremäel, Ahto Nellis, Leana Vapper-Dhoore ja Stefan Airapetjan. Parima saarlase tunnustuse sai meie kooli noormees Oliver Leppik, keda juhendab Helle Rand.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 25. jaanuar 2019

Kristel Rand, 9.b klass. Solistica 2019!

Kaja Puck, 25. jaanuar 2019

18. jaanuaril toimus lõpuks ometi 6.c klassis kauaoodatud klassiöö. Tegevusi oli seinast seina, söögitegemisest kuni sportlike mängudeni.

Uudis / ÕppetööMega-uudiseid
Maidu Varik, 25. jaanuar 2019

Megaaju turniir on jõudnud poole peale ja juhtpositsiooni hoiab viie vooru järel 12.c klassi võistkond – maakonna koolinoorte mälumängumeistrile kohaselt.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXXVII
Gert Lutter, 23. jaanuar 2019

Aasta 2013 ei ole ehk päris arhiivivääriline, aga siiski – kas tõesti toimub Eesti noorte lauljate konkurss Solistica juba seitsmendat korda? Alles see oli, kui esimese Solistica jaoks logo valisime ja proovisime välja mõtelda oma erilist kujundusmalli. Lained, pääsukesed, loss, majakad, meteoorid ja rukkililled – kõik need on meie kujundustest läbi käinud. Ootame põnevusega Solistica 2019. aasta tulemist!

Selle nädala arhiivinurga jaoks panin kokku väikesed fotokollaažid meenutamaks hetki varasematest üritustest.

Head vaatamist (ja meenutamist)!

Arvamus / KultuurNäitused kutsuvad
Ajatelg kutsub uurima / Gert LutterÕpilaste koostatud ajateljed / Gert LutterFotoringi õpilaste tööd ootavad samuti uudistamist! / Gert Lutter
Gert Lutter, 23. jaanuar 2019

Koolimaja pikkadest koridoridest võib leida mõndagi. Nii on ajaloohuvilistel asja neljandale korrusele, kus pilku püüab koridoripikkune ajatelg, mis põneva pildimaterjaliga illustreerib Eesti ajalugu muinasajast kaasajani. Kõige hilisemaid sündmusi illustreerivad plakatid valmisid 9., 11. ja 12. klassi õpilastel Anni Haandi juhendamisel.

Marit Tarkin, 22. jaanuar 2019

11.a klassil oli 19. jaanuaril meeldiv võimalus vaadata Nukus Tammsaare 1909. aastal kirjutatud jutustuse „Noored hinged” esmalavastust, mille suurepärasesse näitlejaansamblisse kuulub ka KG vilistlane, näitleja Mihkel Vendel. Meie ees rullus lahti kuue noore inimese elu koos armastuse, õnne ja õnnetuks olemisega. Suur tänu näitlejatele sünergia loomise eest ja Mihkel Vendelile, kes meiega pärast etendust kokku sai. Nõmme Gümnaasium oli meile hubaseks koduks, aitäh direktor Riho Uulmale!

Annely Oolup, 21. jaanuar 2019

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Lasnamäe spordihallis TV 10 Olümpiastarti II etapp.

Artikkel / SportTali taeva ei jää!
Ülle Räim, 21. jaanuar 2019

Reedel, 18. jaanuaril toimunud talispordivarustuse kirbukal said kokku andmine ja saamine.

Ave Jõgi, 19. jaanuar 2019

Täna tähistab enda auväärset, 80. sünnipäeva meie kauaaegne kolleeg ja kaasteeline Heivi Pajussaar. Loodetavasti toob meie juubelilooke mõnusaid meenutusi Heivile endale, endistele kolleegidele ja armsatele pereliikmetele.

Arvamus / KultuurNädala kunstitöö
Ene Pidmann, 18. jaanuar 2019

Maria Anett Allikveer, 8.a klass. Solistica 2019!

Uudis / Klassilood7.b klassi Pärnu reis
7.b klassi Pärnu reis / Marko Kesküla7.b klassi Pärnu reis / Marko Kesküla
Aija Lember, 7.b klass, 18. jaanuar 2019

12. jaanuaril sõitis 7.b klass Pärnusse Terviseparadiisi ja Pärnu vangla põgenemistubadesse.

Arvamus / VariaArhiivinurk XXXVI
Vilistlane Liise Kallas andis Meie KG-le nime. 23. jaanuar 2003. / Gert LutterEsimene number on ilmunud! Trükikojast saabunud lehenumbreid uudistab peatoimetaja Marit Tarkin. 18. jaanuar 2003. / Gert LutterViimane trükikojast saabunud paberleht saab toimetuse autogrammid. 3. juuni 2011. / Gert Lutter
Gert Lutter, 17. jaanuar 2019

8. jaanuaril 2003 ehk juba 16 aastat tagasi ilmus esimene nädalalehe Meie KG number! Ja juba poole sellest ajast on Meie KG ilmunud internetiväljaandena – kuidas küll aeg lendab.

Ilmuma hakates liitis Meie KG enda külge kooli infolehe, algklassilehe Klassi Kajad ja õpilaslehe Virgo Intacta.

Aga kas teadsite, et ajalehe nimeks oleks peaaegu saanud Kuressaare G-leht või KG Nädal?

Annely Oolup, 17. jaanuar 2019

Eelmisel nädalavahetusel selgusid Tallinnas Lasnamäe spordihallis Eesti parimad kergejõustiklased U14, U16, U18 ja U20 vanuseklassides. Selgitati välja Eesti meistrid mitmevõistluses.