Laupäev, 28. september 2024

Artikkel / Klassilood2.b suvemälestus
Suvemälestus / 2.b klassSuvemälestus / 2.b klass
Reet Lasn, 27. september 2024

2.b maalis oma suvemälestused rannakividele.

Heidi Väli, 9.a klass, 26. september 2024

Rahulik sõit supilaudadega mööda Nasva jõge, eemal koolimelust, andis mõnusa stardi kooliaasta algusele. Vestlesime nii eesootavast kooliaastast kui ka noorte tulevikuplaanidest. Oli tõesti mõnus ja turgutav õhtupoolik.

Kristel Paju, 25. september 2024

Ühel päikesepaistelisel kolmapäeval võtsid 6.b õpilased ja giid Anni suuna Lõuna-Saaremaa poole, et tutvust teha seal leiduvate õpperadadega.

Sander Suurhans, 25. september 2024

Neljapäeval, 19. septembril toimus Taritus Heino Lahe mälestusturniir jalgpallis. Suviselt soe ilm tõi kokku kahe kooli tüdrukute võistkonnad ja 12 kooli poiste tiimid. Lisaks meie kooli tüdrukutele olid kohal veel Aste neiud. Poiste konkurents oli märksa tihedam ning vastasteks olid Luce, Kaali, Pihtla, Valjala, Hariduse, Aste, Kärla, Leisi, Lümanda, Orissaare ja Muhu õpilased.

Artikkel / ÕppetööMuuseum üheks päevaks
Katrin Liiv, 25. september 2024

Eelmiseks reedeks said 5.c klassi õpilased ülesande uurida, milliseid muuseumieksponaate leidub nende kodudes. Üheskoos otsustati, et väärt leiud võiks tuua ka kooli teistele näitamiseks. Nii seatigi klassiruumi üles näitus „Muuseum üheks päevaks“. Leidude tutvustamiseks kujundas igaüks infosildi ja jutustas kaaslastele, kust need asjad pärit on ja miks neid kodudes alles hoitakse

Ene Pidmann, 20. september 2024

Mari Grepp 2.c klassist jäädvustas paberile oma vahva fantaasialooma.

Eve Tuisk, 17. september 2024

11. septembril toimus Megaaju esimene voor, kus küsimusi esitati putukaliikidest reljeefkaardi tundmiseni ning Arvi taskutest Euroopa suurima loomaaiani.

Mälumänguhooaega alustas 42 võistkonda, neist 5 õpetajate omad.

Artikkel / ÕppetööMaagiline seenemaja
Maagilised seenemajad / 2.a klassMaagilised seenemajad / 2.a klass
Kaari Maidle, 13. september 2024

2.a klass maalis maagilisi seenemaju.

Artikkel / Õppetöö5-7-5? Jah, see on haiku!
Jaana Puksa, 13. september 2024

Uue kooliaasta alguses saavad õpilased meenutada suvel loetud raamatuid ning valida uusi põnevaid teoseid, millega tutvust teha. 8. klasside õpilased arutlesid tunnis kirjanduse olemuse üle, tuletasid meelde erinevaid žanre ning nende tunnuseid – ikka selleks, et oleks huvitavam kirjanduse värvikasse maailma sukelduda. Oma mõtted kirjandusest vormiti seekord haikudeks.

Kristel Paju, 11. september 2024

Sel õppeaastal algas koolinädal teisiti. Eesmärk oli pehme üleminek suvest uueks töiseks aastaks. Päev andis võimaluse klassijuhatajatel koos õpilastega eesmärgistada uut algavat õppeaastat läbi liikumise ja lennuülese koostöö.

Epp Kristel Tuisk, Aleksandra Uue, Ilotana Ajangu, 9.b klass, 10. september 2024

2. septembril oli meie koolil liikumispäev. 9.b ja 9.c klass käisid koos Kudjapel kettagolfi mängimas. Ilm oli ilus ja valitses ootusärevus, sest mitmed meist ei olnud seda mängu varem mänginud.

Eve Tuisk, 10. september 2024

Esmaspäeva, 2. septembri hommikul sõitsid 7. klasside õpilased ja mentorid Võhmale liikumis- ja tutvumispäevale. Seda ikka selleks, et lennupõhine õpe ei jääks ainult paberile märksõnaks, vaid kogu lend tõesti tunneks ja teaks üksteist ning sulanduks ühte juba enne õppetöö algust. Mis on selleks veel parem kui üheskoos koolimajast kaugemal toimetamine. Võime päevaga rahule jääda.

Eve Tuisk, 9. september 2024

Kolmapäeval, 11. septembril kell 9.45 alustab aulas Megaaju uus hooaeg. Mälumäng on mõeldud 4.–9. klassi õpilastele ja kooli töötajatele. Igast klassist ja koolitöötajate hulgast on oodatud vähemalt üks 3-liikmeline võistkond.

Jaana Puksa, 9. september 2024

Selle salakirja pidid 4. klasside õpilased lahendama esmaspäeval, 2. septembril, kui seiklesid Kuressaare lossihoovis ja linnas ning otsisid vastuseid erinevatele küsimustele. Toimus põnev orienteerumismäng, millesse sekkus ka paduvihm, muutes töölehed voolavaks paberimassiks. Tujul ei lastud siiski langeda ning mõtteid ja tähelepanekuid sellest kogemusest jagavad 4. klassid ka lugejaga.

Artikkel / KlassiloodMatkata on mõnus
5ndikud käisid matkamas / Anu Liik5ndikud käisid matkamas / Anu Liik5ndikud käisid matkamas / Anu Liik
Reet Lasn, 9. september 2024

Meie, viiendikud, matkasime esmaspäeval Loode tammikusse. Meie päeva emotsioonid võtab kokku ühiselt valminud luuletus.

Raina Tiidovee, 5. september 2024

Meie klass kogunes Muratsi sadamasse, et koos vanematega ühiselt kooliaastat alustada.

Artikkel / KoolitusMissioon X kosmosesse
Missioon X kosmosesse / Kristel PajuMissioon X kosmosesse / Kristel PajuMissioon X kosmosesse / Kristel Paju
Kristel Paju, 5. september 2024

28. augustil said Saaremaa õpetajad kokku Nooruse koolis, et koos minna kosmoseteemalisele missioonile.

Artikkel / PersonaaliaIn memoriam: Inge Jalakas
Marit Tarkin, 3. september 2024

„On laule inimeste sees, mis jäävad elama ...“ (Juhan Viiding)

Just sellise teema valis Inge 1995. kevadsuvel keskkooli lõpukirjandiks. Viimases lauses kirjutab Inge: „Soovin, et elulaulu refrään tuleks niivõrd kaunis, et selle heli jääks mulle alatiseks pähe kumisema.“