2014
2015
2016
2017
2018

Solistica esimest või solistikad 17. korda?

30. jaanuar 2013

Saarte Hääle kultuurileheküljel kirjutab Sandra Kahu Solistica kahest võistluspäevast.

On reede, kuulan hommikusi proove ning minu juurde astub eelmisel aastal Saaremaa ühisgümnaasiumis peetud konkursil üles astunud solist ja küsib: "Kas teil on kaks koolimaja?"

Loe edasi.

Esimesel Solistical võidutsesid mandri lauljad

29. jaanuar 2013

Saarte Hääle uudisteküljel annab Solistica konkursist lühiülevaate Monika Puutsa. Noorte lauljate konkursil Solistica osalenud saarlastest sai parima tulemuse teise koha pälvinud Kristiin Koppel Kuressaare gümnaasiumi huvikoolist Inspira.

Loe edasi.

Solistica parim saarlane oli Kristiin Koppel

29. jaanuar 2013, Meie Maa

Loe edasi (PDF).

Eesti noorte lauljate konkursi Solistica 2013. aasta tulemused

27. jaanuar 2013

Grand prix - Susanna-Reti Räim, Kehra Kunstidekooli Heli Laulustuudio, juhendaja Heli Karu (fotol)

Parima juhendaja preemia Suurjuht - Margot Suur

Loe edasi.

Anne + töö + x-faktor = Solistica

25. jaanuar 2013, Meie Maa

Loe edasi (PDF).

Solistica lõppvoorus seitse saarlast

25. jaanuar 2013, Meie Maa

Loe edasi (PDF).

Noored saabuvad Solisticale laulumõõtu võtma

23. jaanuar 2013

Saarte Hääle kultuurileheküljel kirjutab Monika Puutsa Solisticast.

Esimest korda Kuressaare gümnaasiumis peetaval konkursil astuvad sel reedel ja laupäeval üles poolsada noort lauljat üle Eesti.

Loe edasi.

Solistica proovigraafik ja esinemisjärjekord

18. jaanuar 2013

Tänaseks on paigas Solistica proovigraafik, loositud esinemisjärjekord ning info saadetud ka juhendajate e-posti aadressile. Soovime kõigile osalejatele edukat laulude lihvimise nädalat, rõõmsa kohtumiseni juba järgmisel reedel!

Korraldajate nimel
Laine Lehto

Solistica konkurss jätkab SÜGis loodud traditsiooni

16. jaanuar 2013, Meie Maa

Loe edasi (PDF).

Solistica lõppvooru registreerimine

3. jaanuar 2013

Inspiratsiooniküllast aastaalgust kõigile Solistica 2013 osalejatele! Tänase, 3. jaanuari seisuga on avatud konkursi lõppvooru registreerimine. Käesolev info on saadetud ka juhendajatele, kellel palume täita täiendav ankeet hiljemalt kolmapäevaks, 9. jaanuariks k.a.

Samaks päevaks ootame ka osalustasu ülekandeid, arve taotlus asub siin.

Kui soovite konkursil kasutada saatebändi, palume saata oma noodid aadressile martioma@gmail.com, samuti 9. jaanuariks k.a.

Võimalike küsimuste korral saab pöörduda lehtola@oesel.edu.ee või 53 43 91 83.

Korraldustoimkonna nimel edukat konkursiks valmistumist soovides
Laine Lehto

Kas laulame mere vagast val'juks?

24. detsember 2012

Veel napp kuu aega ja Kuressaare Gümnaasiumisse tulevad võistu laulma noored üle Eesti, tuues kaasa meretäie head muusikat, uusi tuuli ja tormilisi hetki. Praegu, jõuluajal on veel vaikne ja mitmedki muulid, majakad ning paadid tuleb Solistica korraldajatel heasse korda seada, et kauged ja lähedased külalised ennast siin väikesel maal hästi tunneks ning pärleid püüdes oleks kõigile saatjaiks merelõhn ja adruharjad ning kajakatest tulvil taevas.

Loe edasi.

Solistica lõppvooru pääsejad selgunud

13. detsember 2012

Demovooru žürii on oma töö teinud ja selgunud on nelikümmend kaheksa noort lauljat, kes on oodatud Solistica lõppvõistlusele. Suured õnnesoovid ja varsti näeme!

Korraldajate siiras tänu kuulub kõigile saja kolmekümne viiele eelvoorus osalenud lauljale ning nende neljakümne ühele juhendajale. Oleme väga rõõmsad, et meie noore ürituse vastu on nii laialdane huvi.

Solistica 2013 demovoorus 135 lauljat!

4. detsember 2012

Kuressaare Gümnaasiumis 25.-26. jaanuaril toimuva Eesti noorte lauljate konkursi Solistica 2013 eelvooru registreerus 1. detsembriks aukartustäratav arv soliste - kokku 135! Laulude demosalvestusi saadeti Harjumaalt, Ida-Virumaalt, Jõgevamaalt, Järvamaalt, Läänemaalt, Lääne-Virumaalt, Põlvamaalt, Pärnumaalt, Raplamaalt, Saaremaalt, Tartumaalt, Valgamaalt ja Viljandimaalt.

41 õpetaja poolt juhendatud noored solistid jagunesid kolme vanusegruppi. Kõige enam, 51 osalejat registreerus gümnaasiumi vanuserühma, 47 laulja vahel peab eelžürii valiku tegema 7.-9. klasside kategoorias ning 37 solisti seast parimad leidma 4.-6. klasside vanuserühmas.

Lõppvõistlusele pääseb igast vanuserühmast kindel arv osalejaid: 4.-6. klass- 14 lauljat, 7.-9. klass - 16 lauljat ja 10.-12. klass - 18 lauljat. Valiku teeb demode põhjal žürii, mille koosseisu kuuluvad laulupedagoog Sirje Medell, muusikaprodutsent Mikk Targo ja laulja Marvi Vallaste (vt demovooru žürii). Tulemused (ka lõppvooru mittepääsemine) teatatakse hiljemalt 15. detsembriks 2012 juhendaja e-posti aadressile. Lõppõistlusele pääsenute nimed avaldatakse Solistica 2013 veebilehel.

Korraldustoimkonna nimel tänan kõiki demovoorus osalenud andekaid noori lauljaid ning teie juhendajaid! Kena päkapikuaega ja lumist jõuluootust!

Laine Lehto
demovooru eest vastutav

Tähelepanu!

30. november 2012

Viimane päev konkursi demovooru registreerimiseks on 1. detsember 2012!

Tulemused (ka lõpp-vooru mittepääsemine) teatatakse hiljemalt 15. detsembriks juhendaja e-posti aadressile. Küsimuste korral saab pöörduda lehtola@oesel.edu.ee või mob 53 43 91 83.

Laine Lehto
demovooru eest vastutav

Solistica logo on valitud

5. oktoober 2012

3.-21. septembrini toimus logokonkurss Eesti noorte lauljate konkursile Solistica. Žürii koosseisus KG direktor Toomas Takkis, KG kunsti- ja käsitööosakonna juhataja Raili Kaubi, Kuressaare linna kultuurinõunik Heli Jalakas ja Solistica peakorraldajad valisid võidutööks kavandi pealkirjaga "Juhe".

Loe edasi.

Solistica logokonkurss

3. september 2012

Kuressaares Gümnaasium kuulutab välja logokonkursi Eesti noorte lauljate konkursile Solistica. Konkurss toimub 3.-21. septembrini 2012. Konkurss on avalik. Loe tingimustest täpsemalt:

Loe edasi.

Noorte lauljate konkursi nimeks saab Solistica

23. aprill 2012

Kuni 17. aprillini kestis KG huvikooli Inspira poolt välja kuulutatud konkurss noorte lauljate võistlusele nime leidmiseks. Kahe nädala jooksul laekus ligi 50 pakkumist, neid tuli nii õpilastelt kui ka täiskasvanutelt, muusikutelt ja ajakirjanikelt ning "nimekaardile" saab märkida sellised kohad nagu Kuressaare, Pärnumaa, Tallinn, Helsingi ja Oklahoma.

Loe edasi.