Ürituse stsenaarium: Halloweeni tähistamine (31. oktoober 2023. a.)Algusesse
Toimumine aeg: 8:00-21.30

Toimumise koht/ruum: Kuressaare Nooruse kool

Kirjeldus:

31. oktoober on Nooruse koolis stiilipäev "Halloween". Kõik on kooli oodatud kostümeeritult, ole kes iganes sa tahad. Mida hirmsam, seda vahvam!

Toimuvad hirmsad tantsuvahetunnid kell 9.45 ja 10.45, üleval on fotonurk.

19.30 - 21.30 on kooli aulas Halloweeni pidu 6.-9. klassidele.

Aga miks me tähistame Halloweeni ja mis see üldse on?

31. oktoobrit tähistatkse suures osas maailmas Halloweenina - so kõigi pühakute päeva eelõhtuna, kus tulevad välja vaimud ja asuvad suhtlema selle maailma inimestega.
Halloweeni põhitunnuseks on õõnes kõrvits, millele on külje peale sisse lõigatud nägu ja sisse pandud küünal – kõrvitsalatern.

Samuti kasutatakse võimalust kostümeeritult ringi liikuda.
Pühakutepäeva laupäev oli eesti rahvakalendris varem tundmatu ja kombestikult ühendab tähtpäev endas meie hingedeaja, mihklipäeva ja mardipäeva tavasid.
Halloween'i tähistatakse tänagi rohkem linnades, kus liiguvad ringi tontlike maskidega lapsed.
Vahel harva on neil käes laternad või on kasutatud Ameerika eeskujul kõrvitsalaternat.
Halloween'iga tähistatakse paljudes maades ühtlasi hingedepäeva/-aega, kui oodatakse koju varem elanud inimeste hingesid, kelle mälestuseks süüdatakse kodudes küünlad.

Jääme põnevusega Halloweeni täis teisipäeva ootama!
Vastutaja:
Kristin Lauri