Ürituse stsenaarium: Vaimse tervise nädal (9.-13.10) ( 9. oktoober 2023. a.)Algusesse
Ürituse lisas: Kristin Lauri, noorsootöötaja
Üritus sisestatud: 29. september 2023. a. kell 11.42
Üritus muudetud: 29. september 2023. a. kell 11.42
Ürituse sihtrühm:
Õpilasele
Ürituse nimi:
Vaimse tervise nädal (9.-13.10)
Toimumise kuupäev:
9. oktoober 2023. a.
Täpsem info:
Vaimse tervise nädalal keskendume vaimse tervise vitamiinidele ja sellele, kuidas neid koolipäeva jooksul rakendada.

VAIMSET TERVIST SAAB TASAKAALUS HOIDA LÄBI VIIE VITAMIINI. TASAKAALU HOIDMINE ON VÄGA OLULINE

UNI - Une ajal olulised kehafunktsioonid taastuvad, inimene puhkab. Uni on sama oluline ja vältimatu nagu hingamine, vee joomine, söömine. Teismelised vajavad ööpäevas vähemalt 8-10 tundi und.

TOITUMINE - Normaalne on süüa kõiki toidugruppe – rasvu, süsivesikuid ja valke. Ükskõik millise toidugrupi kõrvale jätmine on tervisele halb. Normaane on süüa siis, kui kõht on tühi ja lõpetada söömine, kui kõht on täis.

FÜÜSILINE AKTIIVSUS - Tervislik liikumine ja sport on head nii kehalisele kui ka vaimsele tervisele. Aeroobne sport nagu sörkjooks, ujumine, rattasõit, jalutamine, tantsimine vähendavad ärevust ja depressiooni.

SUHTED - Head suhted on üks inimese põhivajadusi, sellepärast tunnemegi end nii kehvasti, kui oleme üksikud ja pole kellegagi mõtteid jagada, kui seda vajame. Aga kuidas neid häid suhteid saada? Selleks on mitmeid oskusi, mida saab õppida, ja põhimõtteid, mida järgida. Loe lisa: https://peaasi.ee/kuidas-olla-hea-sober/

MEELDIVAD EMOTSIOONID - Emotsioonid on meie igapäevaelu lahutamatu koostisosa, mille puudumist oleks raske ette kujutada. On arvamusi, et mõned emotsioonid on head ja teised halvad. Tegelikkuses ei ole see väide õige. Emotsioon on emotsioon – sobilik on tunda nii rõõmu, viha kui ka ärevust. Sobilik on öelda teisele inimesele, kuidas Sa end tunned. Sobilik ei ole oma emotsiooni ajendil teist inimest kahjustada.
Meeldivate emotsioonide kogemine teeb meid õnnelikuks. Loe lisa mida ise teha, et suurendada rõõmu ja positiivsete emotsioonide hulka:

AJAKAVA

Terve nädala vältel toimub Vaimse tervise bingo. Bingo lehe saab võtta endale talveaiast. Kõigile, kellel on bingoleht reedel kell 9.45 aulas kaasas, saavad osaleda vaimse tervise bingo loosis. Eriauhinna loosime ka klasside vahel, juhul kui nad osalevad õpetaja õnne bingos.
Kindlasti kontrollime, kas oled bingos olevaid tegevusi nädala jooksul teinud :)

Esmaspäev

Muinasjutujooga 1.-3. klassile aulas

kell 9.45