Ürituse stsenaarium: Vaimse tervise konverents (Thule koda) (10. oktoober 2023. a.)Algusesse
Ürituse lisas: Kristin Lauri, noorsootöötaja
Üritus sisestatud: 29. september 2023. a. kell 11.40
Üritus muudetud: 29. september 2023. a. kell 11.40
Ürituse sihtrühm:
Õpilasele
Ürituse nimi:
Vaimse tervise konverents (Thule koda)
Toimumise kuupäev:
10. oktoober 2023. a.
Täpsem info:
Saaremaa noorte vaimse tervise konverents toimub sellel korral teist aastat, alapealkirjaga “Koos”.

Viimaste aastate pöördelised sündmused (COVID, sõda, muud kriisid) on kõnekalt tõestanud, et enesestmõistetav turvaline maailm meie ümber, on palju hapram kui me arvasime. Infoküllasus tõstab stressitaset veelgi.

Stressiga seotud psüühikahäired on otseseks vastuseks ülemäärast emotsionaalset stressi esile kutsuvale elusündmusele või sündmusele, mis inimest hingeliselt traumeerib.

Kuidas jääda iseendaks või ennast hoopis leida, kui ümberringi toimuv tekitab mõtte – peatage maailm, ma tahan maha minna!

Vaimne tervis on see, kuidas inimene mõtleb, tunneb ning ümbritseva maailmaga suhestub. Seega mõjutab vaimne tervis seda, kuidas me iseend, teisi ja ümbritsevat keskkonda kogeme – kuidas me eluga toime tuleme. See mõjutab meie toimetulekut stressiga, otsustusprotsesse ning suhteid teiste inimestega. Päeva jooksul tuleb juttu sellest, kuidas iseennast hoida ja aidata, noored jagavad oma kogemuslugusid ja spetsialistid saavad toetada teadmisega, kust leida abi, kui omadega pahuksis ollakse.

Päevajuht on Teele Viira. Kõnelused esinejatega alles käivad.

Päeva vältel on üles ehitatud messiala, kuhu on kutsustud erinevad noorte ja vaimse tervisega tegelevad organisatsioonid. Ohvriabi, Peaasi, Punane Rist, Tallinna tervishoiu Kõrgkool, STHK, TORE ühing, Politsei.

Toimub paneeldiskussioon organisatsioonide vahel.

Esinevad: Heiko Kull, Marit Kannelmäe-Geerts, Artjom Savitski, Marilyn Jurman

Registreerimine toimub kuni kohtade täitumiseni, konverents on osalejatele TASUTA!
Vastutaja:
Kristin Lauri