Ürituse stsenaarium: Lõuatõmbamise- ja hüpitsaga hüppamise võistlus (16. november 2022. a.)Algusesse
Ürituse lisas: Marko Kesküla, kehalise kasvatuse õpetaja
Üritus sisestatud: 13. oktoober 2022. a. kell 11.56
Üritus muudetud: 21. oktoober 2022. a. kell 12.53
Ürituse sihtrühm:
Õpilasele
Ürituse nimi:
Lõuatõmbamise- ja hüpitsaga hüppamise võistlus
Toimumise kuupäev:
16. november 2022. a.
Täpsem info:
Toimumise aeg: 14.00

Toimumise koht/ruum: Võimla

Kirjeldus:
Lõuatõmbamine, ehk rippes kätekõverdused kuulub baasjõuharjutuste hulka, mis arendab ülakeha lihaskonda. Eesmärk on arendada õpilaste üldkehalisi võimeid, tahtejõudu, vaimset valmisolekut eneseületuseks ning selgitada välja kooli parimad klassid lõuatõmbamises.

Võistlusklassid
1. 4.-5. klass
2. 6.-7. klass
3. 8.-9. klass

Võistkonna suurus
Võistkonda kuulub kuni 5 noormeest ühest klassist.

Tulemuste arvestamine
Võistlejate sooritatud korduste arv liidetakse, mille tulemusel saadakse antud võistkonna üldtulemus. Lisaks sooritatud lõuatõmbe korduste lugemisele toimub ka ajavõtt. Kui korduste arv peaks mõne võistkonna vahel viiki jääma, siis võidab ajaliselt kiirema soorituse teinud võistkond.

Reeglid
Lõuatõmbe algfaasis peavad käed olema küünarliigesest sirged. Lõppfaasis ulatub lõug üle kangi. Lõuatõmbe sooritamisel võib kasutada n-ö “nõksuga” tõmmet.

Registreerimine
Registreerimine oma liikumisõpetuse õpetaja juures hiljemalt 14.11.2022.

Autasustamine
Iga võistlusklassi parimat võistkonda autasustatakse diplomi ja auhinnaga. Teist ja kolmandat kohta autasustatakse diplomiga.
Vastutaja:
Marko Kesküla