Ürituse stsenaarium: Kuressaare Gümnaasiumi 2015. a. klassidevahelise võimlemisvõistlus (22. detsember 2015. a.)Algusesse
Ürituse lisas: Sirje Metsküll, kehalise kasvatuse õpetaja
Üritus sisestatud: 19. november 2015. a. kell 09.38
Üritus muudetud: 19. november 2015. a. kell 10.57
Ürituse sihtrühm:
Õpilasele
Ürituse nimi:
Kuressaare Gümnaasiumi 2015. a. klassidevahelise võimlemisvõistlus
Toimumise kuupäev:
22. detsember 2015. a.
Täpsem info:
Kuressaare Gümnaasiumi
2015. a. klassidevahelise võimlemisvõistluse juhend

Võimlemiskava teema määrab iga rühm ise. Läbi võimlemise tuleb jutustada publikule „üks lugu“, mis esitatakse kirjalikult ja loetakse enne kava esitamist ette.

Eesmärk:
Omandada ainekavas ettenähtud võimlemiselementide sooritamise oskus.
Populariseerida võimlemist koolis.
Tagada õpilastele kehalis/liigutuslik, kõlbeline, sotsiaalne ja esteetiline areng.
Arendada loovust ja meeskonnatööd kavade koostamisel.
Anda esinemisvõimalus I kooliastme klasside õpilastel.
Selgitada välja parimad klassid võimlemises, kes esinevad 14.jaan. KG 2. võimlemisgalal
14. jaanuaril 2016.
Valida kooli esindajad EKSL võimlemisvõistlustele Raplas.

Aeg ja koht: 22.12. 2014 a.
Võistlused toimuvad Kuressaare Gümnaasiumi võimlas:
8.15 Avamine. 1.-3.klassid
9.00 8.-9. klassid
10.30 4.-5. klassid
11.30 6.-7. klassid
12.30 õpetajate esinemine
10.-12. klassid

Osavõtjad:
Kuressaare Gümnaasiumi 1.-12.kl. õpilased.
Vanuseklassid: 1.-3.kl.; 4.-5.kl; 6.-7.kl.; 8.-9.kl; 10.-12.kl.
Tütarlaste võimlemisrühm on vähemalt neljaliikmeline.
Noormeeste võistkond on vähemalt viieliikmeline.
Koondvõistkond on vähemalt kümneliikmeline (5P+5T)
Võistkonnas võib osaleda ka klassijuhataja või KG õpetaja juhul, kui see tuleb kasuks kava teema väljendamisel.

Võistlusalad ja kohustuslikud elemendid:
1.-3. klassid võivad tüdrukud ja poisid esitada kava eraldi või klassi koondkavana.
4.-9. klassid esitavad tüdrukud ja poisid eraldi kavad.
10.-12. klassid esitavad koondkava või tüdrukud ja poisid eraldi kava.
Kavades võib kasutada kava ilmestavaid vahendeid, mis haakuvad kava teemaga.
1. Tütarlaste (1.30-3.00 min.) omaloomingulise akrobaatilise kava kohustuslikud elemendid:
1.-3.kl. - tirel ette, veere taha turiseisu, maast sild, üks paarisharjutus.
4.-7.kl. - rõhtseisult tirel ette, sild ühe jala tõstega, turiseis, ratas kõrvale (hundiratas), kätelseis abistamisega, kaaslase tõste.
8.-12.kl. - 2 ratast kõrvale, kätelseis abistamisega, ülalt sild, hüppelt tirel ette, kaaslase tõste.
2. Noormeeste (2.00-3.00 min.) omaloominguline akrobaatiline kava sisaldab minimaalselt ühe püramiidi kõigi osalejatega ja koos akrobaatilise vaheliikumisega. Kohustuslikud elemendid:
1.-3.kl. - tirel ette, veere taha turiseisu, maast sild, üks püramiid.
4.-12.kl. - lendtirel ette, tirel taha, toenghüpe üle kaaslase, ratas kõrvale (hundiratas), tiritamm, turiseis, kätelseisust tirel ette (4.-5.kl kätelseis abistamisega), paaris „täheke“.
3. Koondvõistkonna (2.00- 3.00 min.) omaloominguline akrobaatiline kava peab sisaldama
eespool nimetatud elemente vastavalt vanuseklassile. Kava peab olema ühtne tervik.

Hindamine:
1.-3. klassini võistlusarvestust ei toimu.
4.-12.kl. hinnatakse kavasid 20 punkti arvestuses.
Teema originaalsus ja muusika sobivus max. 5 punkti
Väljendus, emotsionaalsus. max. 5punkti.
Liikumise ulatus ja tehniline täitmine. (Painduvus, elementide sooritamise korrektsus) max. 5 punkti.
Üldmulje (korrektsus, riietus, rüht) max. 5 punkti
Koondkava hinne korrutatakse kahega e. hinnatakse 40 punkti arvestuses.

Autasustamine:
Autasustamised toimuvad iga vanuseastme võistluse lõpus.
I vanuseastme esinejad saavad tunnustusauhinnad.
Põhikooli iga vanuseklassi kolm parimat tütarlaste ja noormeeste rühma saavad auhinna ja diplomi. Klassidevahelise võistluse võitjaklass selgitatakse kohapunktide liitmisel. I koht saab karika ja diplomi, II ja III kohta autasustatakse diplomiga.
Gümnaasiumi I koht saab karika, diplomi ja auhinna. II ja III koht saavad diplomi ja auhinna
Võimlemisvõistluse tulemused kantakse klassidevahelise võistluse punktitabelisse.
Eraldi zürii, kuhu kuulub ka üks õpilasesinduse liige, valib väljatöötatud statuudi alusel iga vanuseastme säravaima tähe nii neidude kui ka noormeeste hulgast.
Antakse võimalus ka publikul oma lemmikuid valida ja autasustada oma eriauhindadega.
Parimad rühmad esinevad 14.jaan. 2016a. KG võimlemisgalal, maakonna võimlemisfestivalil „Hea rüht kõigile“ ja KG kevadisel galakontserdil linnateatris.
Parimate kavade esitajate võistkondadel on võimalus võistelda vabariiklikul EKSL võimlemisfestivalil Raplas.

Registreerimine:

* kirjalik nimeline ülesandmisleht tuua hiljemalt 14. detsembriks ruumi 024
* „üks lugu“, millest kava jutustab saata aadressil: tiina@oesel.edu.ee

Võistluste peakohtunik Tiina Käen
Vastutaja: