Ürituse stsenaarium: Võistkondlikud klassidevahelised sulgpallivõistlused (13. märts 2024. a.)Algusesse

Sihtgrupp: 6.-7. ja 8. -9. klassid
Osalejad: Võistkonda kuulub 4 liiget + 1 varuliige, klassist võib osaleda ka mitu võistkonda!

Registreerida saab 12. märtsini kell 15.00.
Võistkonna regristreerimiseks link:

Võistluse reeglid:
Võistluse reeglid on mugandatud ja kohandatud 4-liikmelise võistkonna mänguks.

Palling:
Iga geim algab pallinguga (serviga) paremalt väljakupoolelt (servialast). Pall peab lendama diagonaalselt vastuvõtja parempoolsele pallingualale. Jalg ei tohi asetseda joonel. Pallingu ajal kuni löögi momendini ei tohi servija ega vastuvõtja muuta keha asendit ega tõsta jalgu (jalalaba osalist tõstmist ei loeta veaks).
Servil peab pall läbituma eest kasti joone. Pallingu momendil ei tohi reketi raam tõusta kõrgemale vöö tasapinnast, reketi pea aga reketit hoidva käe randmest. Pärast pallingut võivad mängijad paikneda oma väljakupoolel mistahes kohtades.

Palling loetakse veel ebaõigeks, kui:
1. pall ületas võrgu, kuid ei sattunud määratud väljakualasse vastaspoolel (piirile kukkunud pall loetakse sees olevaks)
2. pall ei ületanud võrku või puudutas kõrvalisi esemeid (kui pall puudutas pallingu järel võrku, aga lendas õigele pallingualale, loetakse palling õigeks);
3. servija sooritas ebaõige liigutuse, katkestas hetkeks pallimise ning sundis sellega vastuvõtja liikvele.
4. kui reket ei taba pallingul palli, loetakse seda veaks ja palling sooritatuks

Punktimängimine:
• Kui pall puudutas mängu ajal võrku ja lendas vastaspoolele, loetakse löök õigeks.
• Eesliinis oleval mängijal ei ole lubatud rünnata võrguliinist kõrgemalt. Ründelöök võrguliinist kõrgemalt võib sooritada tagantliini joone tagant.
• Mängu alguses loositakse esimesena pallima asuv võistkond. Pallija tehtud kahe veaga kaasneb pallingu kaotus ja punkt vastasele. Kui eksib pallingut vastuvõtja, saab pallija punkti ja pallinud mängija jätkab pallimist. Peale punkti ja pallimisõiguse võitmist pallitakse parempoolsest kastist.
• Servija ja vastuvõtja partnerid võivad väljakul paikneda mistahes kohal, kui nad ei sega pallingut ega pallingu vastuvõtmist ja on liikumatud pallingu sooritamise momendil (kui servija reket tabab palli).
• Tagasi lüües ei tohi mängijad palli üle kolme korra puudutada . Palli mängitakse seni, kuni see puudutab väljakut, läheb väljakult välja (auti) või võistkond eksib reeglite vastu (võrgu puudutamine kehaga, nn soe pall või muu tehniline viga).
• Võistkondlikult mängitakse 21 punktini süsteemis 3-st parem (2 geimi võiduni).
• Mängu võitmiseks on vaja võita kaks geimi. Geimi lõpus viigiseisul 20:20 jätkatakse mängu kuni üks pool on saavutanud 2-e punktilise edumaa. Geim võib näiteks lõppeda punktiseisul 23:21; 24:22 jne. Seisul 29:29 kaotab geimi vea teinud mängija (30:29)
• Otsustav geim mängitakse 15 punktini.
Üldisteks vigadeks, mis põhjustavad pallinguõiguse ja vahetuse:
• pall langeb väljapoole väljakupiire, ei ületa võrku, või puudutab lage, seinu jms.;
• lüüakse vastaspoolel asuvat palli, seejuures ei loeta veaks reketi inertsist üle võrgu liikumist;
• mängija riivab mängu ajal võrku;
• mängija puudutab mistahes kehaosa või reketiga vastase väljakupoolt ja segab sellega vastast;
• pall jääb reketile peatuma, hüpleb reketil või teda visatakse (nn soe pall)
Võistluse ajakava, vanusegrupid: Võistluse ajakava selgub peale regristreerimist. Võistkonnad loositakse turniiritabelisse 13. märts 9.45 vahetunni ajal Nooruse kooli võimlas.
Võistlustulemuste arvestamine: Võistlus mängitakse turniiri süsteemis. 2:0 võit annab tabelisse 3 punkti, 2:1 võit 2 punkti, 1:2 kaotus 1 punkti. Võrdsete punktide korral arvestatakse omavahelise mängu tulemust

Autasustamine: kolme esimest võistkonda autasustatakse medali ning diplomiga.