Aadress: Kuressaare Nooruse Kool, Nooruse 1, Kuressaare

Fotod ja videod

Solistica 2022 fotod leiad Kuressaare Nooruse Kooli pildigaleriist või Solistica Facebooki lehelt.

Konkursi videod leiad meie Youtube'i kanalist või meie Facebook'i lehelt.

Peakorraldaja tänu

Korraldajate tänu


Eesti noorte lauljate konkursi Solistica 2022 tulemused

Grand prix – Sireli Salum, Põlvamaa, Põlva Muusikakool, juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi

Parim juhendaja – Margot Suur

Vaata kõiki tulemusi.

Solistica kontsertide otseülekanded

Kontsertide otseülekanded on järelvaadatavad meie Facebooki lehel.

Kontsertide kavad leiad kavalehtede alt.

Solistica 2022 demovooru tulemused on selgunud ja lõppvooru järjekord on loositud

15. november 2021

Kuressaares Thule Kojas 28.–29. jaanuaril 2022 toimuva Eesti noorte lauljate konkursi Solistica lõppvõistlusele pääses kokku 62 lauljat. Valiku tegi demode põhjal žürii, mille koosseisu kuulusid Gertu Pabbo, Eve Pärnsalu ja Mikk Targo.

Lõppvõistlusele pääsenute nimed on alates tänasest esinemisjärjekorras Solistica veebilehel.

Neljapäevast, 16. detsembrist 2021 kuni reede, 14. jaanuarini 2022 on avatud registreerimine Solistica lõppvooru. Võimalike küsimuste korral pöörduge laine.lehto@saaremaa.edu.ee või 5343 9183.

Kena jõuluaega ja lumerikast aastavahetust!

Laine Lehto, demovooru läbiviija

Wanda superfinaalis

9. detsember 2021

Sel pühapäeval, 12. detsembril on saate „Eesti otsib supersaari“ superfinaalis laval meile armas Wanda-Helene Ollep, kes seitsmel järjestikusel aastal Solistica finaalvõistlusele on jõudnud!

Kiirel staarinädalal oli Wandal aga aega meenutada, mida tema jaoks tähendab Solistica!

„Solistica on olnud igal aastal väga oodatud sündmus. See on just see koht, kus saavad kokku lauljad ja õpetajad üle terve Eesti. Siis muljetatakse ja veedetakse aega talvises Kuressaares. Juba sõit Saaremaale oli alati nii vahva … praamil nägi tuttavaid nägusid ja siis sai näiteks teada, kes samas hotellis peatuvad …

Minul õnnestus viimastel kordadel täpselt Solisticaks tõbiseks jääda ning võitlesin korralikult, et hääl üldse välja tuleks. Solistica publik oli aga alati väga soe ja hea, oskas kuulata ja nautida. Mäletan seika ühest aastast, mil oli torm ja keset kontserti läks elekter ära ning terve saal hakkas laulma kui ühtne koor! Siis oli seda Solistica höngu kõige rohkem tunda!

Emaga oli ikka traditsiooniks käia kuulamas kõikide vanusegruppide lauljaid ja saime iga kord mega kontserdielamuse!! Väiksemana fännasin väga ka kabareeõhtuid! Vaatasin neid lihtsalt suu ammuli ja nautisin! Ma polnud kusagil varem sellist asja näinud …

Arvan, et Solisticast jääb mulle mälestus kogu eluks ning olen tänulik, et sain nii mitmeid kordi võimaluse seal laulda ja sellest kõigest osa saada!“

Imelist lendu sulle, armas Wanda! Meie elame sulle kaasa!

Merle Rekaya,

Solistica 2022 demovooru registreerus 250 solisti

2. detsember 2021

Kuressaares Thule Kojas 28.–29. jaanuarini 2022 toimuva Eesti noorte lauljate konkursi Solistica eelvooru registreeris end 250 solisti! Otse lõppvõistlusele pääsevad neist Solistica 2020 kuus parimat, kokku laulab finaalvõistlusel 60 lauljat.

90 õpetaja juhendatud noored solistid jagunesid kolme vanusegruppi: 81 solisti registreerus 4.–6. klasside vanuserühma, 94 solisti 7.–9. klasside kategooriasse ja 75 solisti 10.–12. klasside vanuserühma.

Lõppvõistlusele pääseb 4.–6. klassist 18 lauljat, 7.–9. klassist 20 lauljat ja 10.–12. klassist 22 lauljat. Valiku teeb demode põhjal žürii, mille koosseisu kuuluvad Gertu Pabbo, Eve Pärnsalu ja Mikk Targo. Tulemused tehakse teatavaks 15. detsembril, lõppvõistlusele pääsenute nimed avaldatakse Solistica veebilehel.

Korraldustoimkonna nimel tänan kõiki demovoorus osalenud andekaid lauljaid ning teie juhendajaid!

Kaunist advendiaega!

Laine Lehto, demovooru läbiviija

Algas registreerimine Solistica 2022 demovooru

15. november 2021

28.–29. jaanuarini toimub Kuressaares Thule Kojas Eesti noorte lauljate konkurss Solistica. Alates esmaspäevast, 15. novembrist kuni kolmapäeva, 1. detsembrini kestab registreerimine demovooru.

Registreerimisel palume täita ANKEEDI ning lisada lingi videosalvestusele Youtube'i keskkonnas. Video määratlus peab olema avalik või loetlemata. NB! Edasipääsu korral võib laulu vahetada!

Tulemused on siinsamas ülal hiljemalt 15. detsembriks.

Kindlasti külastage ka Solistica Facebooki lehekülge!

Laine Lehto

Miks on Thule Koda äge kontserdipaik?

15. november 2021

2022. aasta jaanuaris toimub 10. Eesti noorte lauljate konkurss Solistica uues majas – Thule Koja elamuskeskuses.

Kaks aastat tagasi Saaremaa kultuurimaastikul avatud maja pakub erinevaid võimalusi vaba aega veeta: käia kinos, muuseumis, kohvikus, kontserdil ja ka üritusi korraldada.

Thule Koja olemust oskavad kõige paremini avada oma maja inimesed ise. Palusime seda teha turundusjuhil Maris Rebelil.

„Thule Koja missioon on anda edasi kõigi eestlaste auasja, president Lennart Mere „Hõbevalge“ lugu Ultima Thulest. Eksib see, kes arvab, et alles Läti Hendrik meid maailmakaardile paigutas. See juhtus ikka tunduvalt varem ... Juba 300 aastat enne Kristust jõudis siia oma aja ilmakuulus Kreeka maadeavastaja Pytheas, kes sattus kirjelduste järgi kummalisele saarele keset jääsuppi, kus ööl ja päeval polnud vahet, kus inimesed jõid ölut, möirgasid lõkke ümber laulda ja sõid hapukapsast, aga mis kõige tähtsam – legendi järgi olla see koht maailma äär, kuhu kord päike olla loojunud. Ei ole kahtlust, et see saar oli kõigi muude võimalike seas just Saaremaa. Kui sa ei usu, tule veendu ise, Thule Koda pakub hulgaliselt tõestusmaterjali.

Meie koda on ehitatud Eestis ainulaadseks muuseum-kino tüüpi elamuskeskuseks. Muuseumisaal oli kohe algselt plaanitud muinasjutulise miljööga kontserdipaigaks, aga endalegi ootamatult osutus hea kammerliku akustikaga saaliks nii meie väike ja hubane 40 kohaga kinosaal kui ka Saaremaa suurim 170-kohaline kinosaal. Lisaks on teie teenistuses veel muuseumi kohvik, Pöide Grillhouse ning paras hulk erinevaid kõrvalruume pahede labürindini välja.

Oleme võõrustanud erinevaid kontserte nii ekspositsioonisaalis kui ka Thule kinosaali katusel, aga Solistica võtmes saame ennast testida esimest korda. On suur au teha seda just nüüd ja koos teiega, meie tuleviku talendid!

Usume, et meie majas on teil hubasem kui eales varem ning meie kojast saab Solistica uus kodune pesa pikkadeks aastateks.

Me nii ootame teid!“

Merle Rekaya