Ajalugu
Aadress: Kuressaare Gümnaasium, Nooruse 1, Kuressaare
Otseülekanne: otse.oesel.ee

„Kadri Voorand 3D” fotod

Kontserdi „Kadri Voorand 3D” fotod leiab Solistica Facebook'i lehelt või Kuressaare Gümnaasiumi fotogaleriist.

Anname teada!

Raske südamega, aga lootuses paremale tulevikule otsustasime jätta ära selleaastase Solistica konkursi.

Asetame praegu esikohale meie tervise ja viiruse leviku takistamise ning teeme kõik endast oleneva, et 2022. aastal saaksime taas Kuressaares Solistical kohtuda.

Tähistame 29. jaanuaril Thule Koja kontserdiga „Kadri Voorand 3D” 25 aasta möödumist noorte solistide kohtumise algusest Saaremaal.

Vabandame kõigi armsate inimeste ees, kelle plaane meie otsus mõjutab.

Kuskil peab alguskokkukõla olema,
kuskil suures looduses, varjul.
On tema vägevas laotuses,
täheringide kauguses,
on tema päikese sära sees,
lillekeses, metsakohinas,
emakõne südamemuusikas
või silmavees –
kuskil peab surematus olema,
kuskil alguskokkukõla leitama:
kust oleks muidu inimese rinda
saanud ta –
muusika?
Juhan Liiv „Muusika”

Meenutusi

20. jaanuar 2021

Eesti noorte lauljate konkurss Solistica toimub 9. korda, kuid solistid kogunevad Saaremaale juba 25. korda. Viis tagasivaadet, mida asjaosalised nendest aastatest ise meenutavad.

Lugu ajast ja muusikast Saaremaa moodi ehk Äratundmise välkvalge silla võib luua ka võõraste vahel ...

Lugu ... ehk Siin on juba puhas muusika, mida helindada

Lugu ... ehk Eesti muusika tuleviku pärast ei pea muretsema

Merle Rekaya

Solistica 2021 demovooru tulemused on selgunud ja lõppvooru järjekord loositud!

15. detsember 2020

Kuressaare Gümnaasiumis 29.–30. jaanuaril 2021 toimuva Eesti noorte lauljate konkursi Solistica lõppvõistlusele pääses kokku 61 lauljat. Valiku tegi demode põhjal žürii, mille koosseisu kuulusid Kersti Kuusk, Elina Hokkanen ja Mick Pedaja.

Lõppvõistlusele pääsenute nimed on alates tänasest esinemisjärjekorras Solistica veebilehel.

Kolmapäevast, 16. detsembrist 2020 kuni reede, 15. jaanuarini 2021 on avatud registreerimine Solistica lõppvooru. Võimalike küsimuste korral pöörduge laine.lehto@oesel.edu.ee või 5343 9183.

Kena jõuluaega ja lumerikast aastavahetust!

Laine Lehto, demovooru läbiviija

Solistica 9. tulemine sai võimsa alguse

3. detsember 2020

1. detsembriks saatis oma demo Solistica eelvooru 247 noort lauljat Eestist ja Soomest!

9. Eesti noorte lauljate konkurss on eriline ka selle poolest, et esimest korda kogunesid solistid võistlustulle Saaremaal juba 25 aastat tagasi, tol ajal küll SÜGis ja üleriigiline noorte solistide ja duettide konkurss nime all.

Solistica demovooru korraldaja Laine Lehto sõnas: „Olin viimased kaks päeva muusika sees ja kontrollisin, kas kõik töötab. Mulle tundub, et demosalvestuste kvaliteet on läinud paremaks. Rõõmustab, et sel aastal on palju uusi juhendajaid oma õpilastega osalemas ja on ka lauljaid, kes omal käel konkursiks valmistuvad. Korraldustoimkonna nimel tänan kõiki demovoorus osalenud andekaid lauljaid ning teie juhendajaid! Soovin kõigile muusikaküllast advendiaega!”

Järgmise kahe nädala jooksul valib kolmeliikmeline žürii välja lõppvõistlusele pääsejad – kokku 60 noort lauljat. Kersti Kuusk on laulja-laulukirjutaja-muusikaõpetaja, kelle muusikavalik on lai – vastavalt tujule. Mick Pedaja on muusik ja helilooja, kelle jaoks on muusikas oluline, et selles oleks sisu, sügavus ning mõte. Elina Hokkanen töötab muusika- ja lauluõpetaja ning õpib magistriõppes laulmist, ta kuulab muusikat vastavalt tujule – koduseinte vahel kõlavad lood jazzist räpini.

Tulemused (ka lõppvooru mittepääsemine) teatatakse 15. detsembril juhendaja e-posti aadressile, lõppvõistlusele pääsenute nimed avaldatakse Solistica veebilehel.

Veidi statistikat

Laulude demosalvestusi saadeti Soomest Helsingi Eesti Muusikastuudiost (3) ning kõigist Eesti maakondadest: Harjumaalt 70, Hiiumaalt 6, Ida-Virumaalt 6, Jõgevamaalt 3, Järvamaalt 8, Läänemaalt 2, Lääne-Virumaalt 3, Põlvamaalt 8, Pärnumaalt 27, Raplamaalt 6, Saaremaalt 25, Tartumaalt 53, Valgamaalt 3, Viljandimaalt 22 ja Võrumaalt 2.

89 õpetaja poolt juhendatud noored solistid jagunesid kolme vanusegruppi: 85 solisti registreerus 4.–6. klasside vanuserühma, 83 solisti 7.–9. klasside kategooriasse ja 79 solisti 10.–12. klasside vanuserühma.

Lõppvõistlusele pääseb 4.–6. klassist 18 lauljat, 7.–9. klassist 20 lauljat ja 10.–12. klassist 22 lauljat.

Merle Rekaya

Algas registreerimine Solistica 2021 demovooru

16. november 2020

29.- 30. jaanuarini toimub Kuressaare Gümnaasiumis Eesti noorte lauljate konkurss Solistica. Alates esmaspäevast, 16. novembrist kuni teisipäeva, 1. detsembrini kestab registreerimine demovooru.

Registreerimisel palume täita ANKEEDI ning lisada lingi videosalvestusele Youtube'i keskkonnas. Video määratlus peab olema avalik või loetlemata. NB! Edasipääsu korral võib laulu vahetada!

Lauljaid hindab žürii koosseisus Kersti Kuusk, Mick Pedaja ja Elina Hokkanen. Tulemused on siinsamas ülal hiljemalt 15. detsembriks.

Kindlasti külastage ka Solistica Facebooki lehekülge!