5. lennu lõpuaktus
üles
Esmaspäev, 15. juuni 2026
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

15. juuni

16. juuni

17. juuni

18. juuni

19. juuni

20. juuni

Töötajate sünnipäevad

17. juuni

19. juuni

Reportaaż, avaldatud 29. mai 2026, vaadatud 293 korda, autor Kristin Lauri, noorsootöötaja
Kevadlaagri 4. päev Autor/allikas: Kristin Lauri

Tänane päev Jõulumäel pani meid, c-klassi õpilasi, mõtlema ühele küsimusele – mis saaks siis, kui telefonid ei töötaks, elektrit ei oleks ja peaksime looduses ise hakkama saama?

Pärast tänast päeva tundub, et päris hätta me ei jääks. Tegelikult olid meil juba eelmisest päevast mõned olulised teadmised olemas. Esmaabi töötoas õppisime, kuidas erinevates olukordades tegutseda, ning metsamatkal saime juurde mitmeid praktilisi oskusi, mida looduses vaja võib minna. Tänased tegevused aitasid neid teadmisi veelgi täiendada. 

Töötubades õppisime mitmeid ellujäämisoskusi. Ehitati onne, keedeti vett, prooviti tuld teha ning õpiti isegi koerale kuuti ehitama. Selgus, et tule tegemine ei olegi nii lihtne, kui filmides paistab, ning korraliku onni ehitamiseks on vaja head koostööd ja kannatust.

Teises töötoas valmistasime vannipomme. See oli päris huvitav vaheldus pärast metsas tegutsemist. Hommikul õppisime, kuidas looduses hakkama saada, ja mõni tund hiljem tegelesime juba väikese spaapäeva ettevalmistamisega. Kes oleks arvanud, et ühe päeva jooksul võib õppida nii ellujäämist kui ka seda, kuidas oma kodune vanniskäik natuke erilisemaks muuta?

Päeva jooksul käisime ka Tolkuse rabas matkamas. Matkarada viis meid läbi raba ja luidete ning andis võimaluse näha ühte Eesti erilist maastikku. Saime teada, et raba ei ole lihtsalt märg mets, vaid omaette ökosüsteem, kus kasvavad erilised taimed ja tekivad laugastikud. Kõige ägedam oli aga see, kui avar kõik tundus. Matka üheks tipphetkeks oli Rannametsa kõrgel luiteharjal asuv Tornimäe vaatetorn, mille otsa saime samuti ronida. Sealt avanes võimas vaade nii rabale, luidetele kui ka ümbritsevale loodusele. 

Matkal sai liikuda, loodust vaadelda ja uusi teadmisi koguda. Mõni nautis kõige rohkem vaateid, mõni lihtsalt värskes õhus olemist.

Päeva ja kogu laagri võttis kokku lõpetamine, kus jagati välja viimased tunnustused. Alles siis saime aru, kui palju olime nende päevade jooksul jõudnud teha. Olime käinud matkaradadel, õppinud uusi oskusi, mänginud, avastanud ja veetnud aega koos terve lennuga.

Peagi oligi aeg asjad kokku pakkida ja kodu poole sõitma hakata. Bussis kostis mitmelt poolt küsimusi: „Miks me kauemaks ei jäänud?“ ja „Millal me terve lennuga tagasi tuleme?“
See on vist kõige parem märk sellest, et laager läks korda.

Kui nüüd sellele küsimusele vastata, millega päev algas, siis jah – looduses jääksime ilmselt ellu. Aga veel olulisem on see, et õppisime nende päevade jooksul palju uut, saime koos ägedaid kogemusi ja veetsime väga hästi aega.

Tunnustused

Knutt Kokk – Sipelgalõvi  

Kristo Tiitson – Eneseületaja

Ron Sebastian Kuusk – Gaba abikäsi

Henri Sink – Pühendunud visioonitahvli looja

Tomi Jelissejev – Spordientusiast

Aksel Tamm – Rolli ehedus ja hea näitlemisoskus

Parim tuba: Aale Tamm, Saskia Parts, Kendra Tuisk; Andreas Lempu, Andreas Veldermann, Henri Sink; Ronja Sofia Rahnik, Grete Lindau.

Kristin Lauri,
noorsootöötaja

Kuulutused

Galerii