Otsi
Artiklite sarjad
- Nooruse kool 5 (15)
- Vilistlase vaatepunkt (32)
- n päeva lõpetamiseni (48)
- Eesti päev (22)
- Bookstagramid (64)
- Kümme küsimust (27)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (49)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
8. juuni
- Andrus Maalman 8.a
- Hugo Tamm 2.a
- Mirjam Paimre 9.d
- Mirtel Paimre 9.d
9. juuni
- Hannaliisa Sepp 2.b
- Hugo Patrick Saare 5.c
- Kimmo Kalle 7.k
- Kirke Emili Mägi 9.a
- Laura-Ly Lauri 1.c
10. juuni
- Adeele Tiitus 2.c
- Girtel Jääger 3.a
11. juuni
- Veronika Petrova 7.k
12. juuni
- Ian Vares 8.a
- Ruben Tool 4.b
13. juuni
- Filip Viktor Vits 6.a
- Uku Lember 7.k
14. juuni
- Elise Liiv 1.b
Töötajate sünnipäevad
11. juuni
- Arvi Tanila
Autor/allikas: Renat Ränk
21.–22. mail toimus aulas teist aastat kogu kooli 8. klasside õpilastele koosloomemaraton ehk loovtöö, mille sooritamine on lõpueksamite kõrval põhikooli lõpetamise üheks aluseks. Seega on kõikidel 8. klasside õpilastel nüüd üks eksamivääriline töö juba tehtud, palju õnne!
Kahepäevane koosloomemaraton toimub disainimeetodi põhimõtetel ning keskendub probleemilahendusele ja koostööle. Kogu lend töötab samal ajal aulas, olles jagatud väiksematesse rühmadesse, kus iga grupi kõrval on protsessi toetamas mentor.
Esimesel päeval keskenduvad õpilased probleemide märkamisele ja sõnastamisele. Koos arutletakse, millised mured või olukorrad päriselt tähelepanu vajavad, minnakse teemades sügavuti ning otsitakse probleemide juurpõhjuseid. Protsessi jooksul õpitakse küsimusi esitama, üksteist kuulama ja oma mõtteid argumenteerima.
Teisel päeval liigutakse lahenduste loomise juurde, mõeldes läbi nende mõju, teostatavuse ja väärtuse. Päeva lõpuks koondavad grupid oma töö plakatile ning esitavad oma probleemi ja lahenduse kogu lennule. Koosloomemaraton ei keskendu ainult lõpptulemusele, vaid kogu protsessile, koostööle, loovusele, kriitilisele mõtlemisele ja julgusele oma ideid jagada
Õpilaste tagasiside
Õpilaste vastustest tuli väga selgelt välja, et koosloomemaraton arendas eelkõige nende koostöö- ja suhtlemisoskust. Kõige sagedamini nimetati tugevusena tiimitööd, grupis arutlemist, teiste kuulamist ning ühiste lahenduste leidmist. Paljud õpilased tõid välja, et õppisid paremini teiste arvamustega arvestama, oma mõtteid sõnastama ja julgelt kaasa rääkima. Samuti hinnati seda, et grupis suudeti luua toetav ja humoorikas õhkkond, kus sai palju nalja ning kus ideid ei kardetud välja pakkuda.
Teise suure teemana kerkis esile loovus ja probleemilahendusoskus. Õpilased kirjeldasid, et neil tuli hästi välja ideede genereerimine, lahenduste leidmine, probleemide sõnastamine ja plakatite kujundamine. Mõne õpilase jaoks oli oluline avastus, et nad suudavad olla loomingulisemad ja leidlikumad, kui nad varem arvasid. Väga palju mainiti tagasisides ka esinemist ja eneseväljendust. Õpilased kirjeldasid, kuidas nad julgesid esimest korda mikrofoni rääkida, oma ideid teiste ees esitleda või grupi eest sõna võtta. Samuti peeti oluliseks oskust kuulata teisi ja vajadusel kompromisse leida.
Õppijate tagasiside kinnitab, et koosloomemaraton täitis oma eesmärki – panna õppijaid märkama probleeme, mõtlema sügavamalt, tegutsema koostöös ning uskuma rohkem iseenda võimetesse. Järgmisel aastal jälle!
Ürituse galerii on leitav siit.
arendusjuht
Kuulutused








