5. lennu lõpuaktus
üles
Esmaspäev, 15. juuni 2026
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

15. juuni

16. juuni

17. juuni

18. juuni

19. juuni

20. juuni

Töötajate sünnipäevad

17. juuni

19. juuni

Arvamus, avaldatud 3. detsember 2025, vaadatud 900 korda, autor Jaana Puksa, eesti keele ja kirjanduse õpetaja
„Teadsin juba enne põhikooli lõppu, et tahan minna edasi õppima sõiduautotehniku erialale,“ ütleb Kerdo Autor/allikas: erakogu

Kuressaare Nooruse kooli 2. lennu lõpetanud Kerdo Koppel jätkas oma õpiteed Kuressaare Ametikoolis. See oli teadlik valik. Järgnevalt jagabki Kerdo oma mõtteid seoses 9. klassis õppimise ja pärast lõpetamist edasiõppimise teemal.

Ütlen ausalt välja, et 9. klassis ma väga palju rõhku õppimisele väljaspool kooli ei pööranudki. Koolitundides ma töötasin kaasa ja kuulasin õpetajaid hoolega. Teadsin juba enne põhikooli lõppu, et tahan minna edasi õppima Kuressaare Ametikooli sõiduautotehniku eriala. Selline valik tekkis mulle pähe siis, kui Kuressaare Gümnaasium kadus ja tekkis Saaremaa Gümnaasium, sest uus kool mulle nii väga ei meeldinud.

9. klassi eesmärgiks seadsin ma endale head eksamitulemused ja kõige tähtsam eesmärk oli veeta toredat aega oma lahedate lennukaaslastega. Kõik minu eesmärgid said ka täidetud. Põhikooli jooksul sain ma aru, et ei tasu liialt palju õppida, sest liigne õppimine väsitab ja võib kõik untsu keerata. Soovitan 9. klassi õpilastel panna tunnis tähele ja nautida seltskonda, mida pakuvad lennukaaslased.

Jaana Puksa,
eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Kuulutused

Galerii