5. lennu lõpuaktus
üles
Neljapäev, 11. juuni 2026
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

11. juuni

12. juuni

13. juuni

14. juuni

15. juuni

16. juuni

17. juuni

18. juuni

Töötajate sünnipäevad

11. juuni

17. juuni

Intervjuu, avaldatud 2. oktoober 2025, vaadatud 1048 korda, autor Anu Liik, eesti keele ja kirjanduse õpetaja
Keili Kask Autor/allikas: Gert Lutter

Sooja naeratusega Keili nägemine teeb kõigil päeva paremaks. Saarlane läbi ja lõhki, on ta kolm aastat õpilasenagi meie väärika koolimaja seinte vahel veetnud ning nüüd toimetab ta siin juba ise teisi õpetades.

Kuidas sattusid Kuressaare Nooruse Kooli tööle?
Andrus Kivirähk on ühes oma tuntud lasteraamatus puudutanud unistuste teemat – kui unistused unustatakse või hüljatakse, siis puhkeb varem või hiljem torm. Minu unistus läks uitama vahetult peale Kuressaare Gümnaasiumi XXII lennu lõpetamist. Mina aga seilasin sootuks teises suunas, avardasin oma teadmisi finantsvaldkonnas, mõneks aastaks tegin pöörde Tallinna Ülikooli suunal, aga pöörasin sama kiirelt jälle numbrite maailma tagasi. Aga aeg annab arutust. Pärast lastega kodus oldud aega täiendasin end Tartu Ülikoolis ja võin öelda, et sealt edasi ei ole ma oma unistust silmist lasknud. Õpikeskkonna vibe on äärmiselt kutsuv – minu sireenid …

Kuidas esimesed nädalad on möödunud? Kes aitab sul kooliellu sisse elada?
Algus Nooruse koolis on olnud grammike nostalgiline, aga iga päev täis positiivset ootusärevust ja põnevust! Minu isiklikud õpetajad-suunamudijad on õpilased, kellega ma kokku puutun, ja lisaks muidugi Valeria, Diana, Marit ning kõik õpetajad, kelle tundides on mul olnud rõõm viibida, ja ka õpetajad, keda ma õpetajate toas olen ristküsitlenud, ja kõik ülejäänud kolleegid, kelle vastutulev „tere“ on olnud mõnusalt soe.

Kus on sinu juured? Millised koolid oled lõpetanud?
Olen läbi ja lõhki saarlane, kelle sünnikodu asus Tahulas, lapsepõlvekodu aga Eiklas. Minu esimene kool asus Eikla mõisahoones, kus õppisin kolm aastat, 6. klassi lõpetasin juba uues Eikla koolimajas. 9. klassi lõpetasin Kaarma Põhikoolis ning liikusin linnale aina lähemale: 12. klassi lõpetasin Kuressaare Gümnaasiumis. Veel olen lõpetanud Tallinna Majanduskooli, Tallinna Ülikooli, Hiiumaa Ametikooli, olen tuttav ka Tartu Ülikooliga ja pooleli on Elukool;)

Milline on sinu enda kooliaja kõige eredam mälestus? Kas meenub mõni lugu, mis näitab, milline õpilane olid?
Kui keskmine õpetaja võiks ehk arvata, et suurimad õpetajad on need kõige keerulisemad õpilased, siis mina oma õpetajatele suur õpetaja ei olnud. Aga mulle meeldis oma ellu värve lisada läbi taidlemise.

Millised on sinu hobid?
Enne laste sündi meeldis mulle palju lugeda, tervisesporti harrastada, mõningat käsitööd teha, siis peale laste sündi on minu hobi lapsed ja logistika 🙂

Mis sind elus kõige enam innustab?
Huvi.

Mida soovid uueks õppeaastaks oma õpilastele ja kolleegidele?
Lubage endal käia mööda oma kirge!

Tore, et tulid oma unistust püüdma meie kooli. 

Anu Liik,
eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Kuulutused

Galerii