5. lennu lõpuaktus
üles
Esmaspäev, 15. juuni 2026
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

15. juuni

16. juuni

17. juuni

18. juuni

19. juuni

20. juuni

Töötajate sünnipäevad

17. juuni

19. juuni

Intervjuu, avaldatud 25. september 2025, vaadatud 1384 korda, autor Eve Tuisk, eesti keele ja kirjanduse õpetaja
"Kui mul on oma töö, kui tervis on korras ja kõik on hästi," arvab Urvi. Autor/allikas: Gert Lutter

Urvi Kask, meie kooli uus puhastusteenindaja, armastab aias nokitsemist ja käsitööd ning kirjutab enda tarbeks raamatut. Oma kooliajast meenub talle hetk, kus astus kiusamise vastu välja ja sai selle eest karistada.

Kuidas sa Kuressaare Nooruse Kooli tööle sattusid? 
Sattusin Nooruse kooli tööle, kuna kuulsin sellest pakkumisest oma õe käest, kes teie koolis juba töötab, ja samuti oli kuulutus üleval. 

Millega su tööpäevad täidetud on? Millised on sinu tööülesanded? 
Minu tööpäevad on täidetud koristustöödega ja minu tööülesanne ongi koristada nii, et kõik oleks puhas ja kõik rahul minu tööga. 

Milline on sinu enda kooliaja kõige eredam mälestus? Kas meenub mõni lugu, mis näitab, milline õpilane sa kooliajal olid?    
Minu oma kooliajast on meeles kõige eredam hetk, kui koolis poisid kiusasid ühte poissi ja ma hammustasin ühte neist. Sain selle eest karistada ja käitumine tunnistusel oli mitterahuldav. Mina sain karistada, sest poiss, keda hammustasin, oli ühe õpetaja poeg ja õigus jäi temale – oli selline aeg.

Kus sa varem töötanud oled? 
Varem olen töötanud 31 aastat Kuressaare Hambapolikliinikus, 4 aastat Kuressaare Hoolekandes, vene ajal hoiukassas kassiirina, päästeametis kutsete vastuvõtjana ja koolivaheaegadel toitlustusasutustes ja samuti Veskis ja Kuressaare restoranis ettekandjana. 

Kuidas esimesed nädalad uues ametis üldiselt on möödunud? Kes aitab sul tööellu sisse elada, kellele saad toetuda? 
Esimesed nädalad uues ametis on läinud hästi. Tiiu on mind aidanud, samuti minu õde Marvi ja muidugi Janne, kes seda tööd tegi enne mind, aga samuti ka teised töökaaslased, kes õhtul tööl on. 

Millega sa vabal ajal tegeled, millised on sinu hobid?  
Kevadel, suvel, varasügisel olen tegus oma koduaias, kus olen näppupidi mullas, kevadel käin Sikassaare aiandis taimi istutamas ja kui on talv, tegelen käsitööga: heegeldan, teen pärlitikandeid. Samuti kirjutan enda jaoks raamatut, mis puudutab minu eelmist töökohta, kus pidin tegelema alkohoolikutega – nii mõnigi kustutas seal oma eluküünla. 

Mis teeb sind õnnelikuks? 
Kui minu ümber on head ja sõbralikud inimesed, kui mul on oma töö, kui tervis on korras ja kõik on hästi. 

Eve Tuisk,
eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Kuulutused

Galerii