Reede, 19. aprill 2024

25. aprill

Valdkond: Kultuur
Gert Lutter, 13. detsember 2023

Detsembrikuu muinasjutuhommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.

Sander Saarela 4.a klassist loeb meile koos isa Mikuga loo „Kinkimise rõõm“, mille autoriks on Helena Koch.

Kohtume pühapäeval!

Gert Lutter, 10. detsember 2023

Detsembrikuu advendihommikutel kuulame jõululugusid, mida loevad meie õpilased koos oma vanematega.

Sven Nordquisti raamatust „Pettsoni jõulud“ loevad meile Nora ja Tiia Org. Nora käib 4.c klassis.

Kohtume järgmisel nädalal!

Jõuluaeg! / Kirke NiitJõuluaeg! / Gete Aavik
Ene Pidmann, 8. detsember 2023

Jõuluaeg on varsti käes! Tööde autorid on 4.c klassi õpilased Kirke Niit ja Gete Aavik.

Maren Aaviste, 4. detsember 2023

Jõuluinspiratsioon võib alguse saada millest iganes! Reedel joonistasid üheksandikud möödaminnes vaid lumehelbed ja lahkusid. Järgnevad klassid täiendasid ilma korraldust andmata.

Gert Lutter, 3. detsember 2023

Esimesena loevad Jane Mõistuse jutukese „Jõulutäht“ 4.a klassi õpilane Tristan ja Maret Tarvis.

Kohtume!

Sandid / Elli-Marta RaunSandid / Kirke Sädeli TalpSandid / Kirke Niit
Ene Pidmann, 1. detsember 2023

Enne veel kui mardi- ja kadritrall asendub jõulutralliga, meenutame hetkeks novembrikuu rahvakalendri tähtpäevi. Tööde autorid on Elli-Marta Raun 2.a klassist, Kirke Sädeli Talp 1.c klassist ja Kirke Niit 4.c klassist.

Aare Martinson, savikunstiringi juhendaja, 27. november 2023

Kui koolipäev on vaimu ära väsitanud, siis savikunstiring on just see koht, kus end maha laadida. Savisse saab sõtkuda oma pinged ja väsimuse. Savi mõjub teraapiliselt, rahustavalt, inspireerivalt.

Loomatööd / Elisabeth KoidusteLoomatööd / Liisa Saarkoppel
Ene Pidmann, 24. november 2023

Metsaloomad! Kunstiringi õpilaste loodud loomatööd. Tööde autorid on Elisabeth Koiduste 3.c klassist ja Liisa Saarkoppel 1.a klassist.

Sügismaastikud / Heidi VäliSügismaastikud / Tiffany ŠaukšteliteSügismaastikud / Daryna Dovhaliuk
Gert Lutter, 17. november 2023

Sügismaastikud. Tööde autorid on Heidi Väli ja Tiffany Šaukštelite 8.a klassist ning Daryna Dovhaliuk 9.c klassist.

Virge Lember, 14. november 2023

Kui raamatulehed avanevad ja fantaasia ellu ärkab, siis toimub midagi imelist. 4.–6. klasside õpilased, valmistuge, sest 23. novembril kell 16.00 kutsume teid taas lugemisõhtule, kus iga töötuba viib teid uutesse põnevatesse seiklustesse! Tule ja avasta, kuidas raamatud suudavad avada uksi võlumaailmadesse ja muuta tavalise õhtu unustamatuks elamuseks.

Loomatööd / Hanna TarumLoomatööd / Brigita Rand
Ene Pidmann, 10. november 2023

Hobune või kollane kass! Kunstiringi õpilaste loodud loomatööd. Tööde autorid on Hanna Tarum 5.b klassist ja Brigita Rand 1.a klassist.

Helle Rand, 9. november 2023

Eelmisel nädalavahetusel, 3. ja 4.novembril käisid meie kooli tütarlastekoori Vocaliisa tublimad lauljad oma traditsioonilises sügiseses laululaagris. Seekord siis Lümanda koolis.

Marika Varjas, 1. november 2023

8.d õpilaste sügisvaheaeg oli seekord hoopis isemoodi. Teoks sai juba varakevadel idanema pandud mõte minna koos Kuressaare Hariduse ja Vanalinna kooli kaheksandikega Berliini avastama. Pilvede kohal hõljumise asendasime rahuliku ja nautleva bussisõiduga kokku viie riigi teedel, akna taga libisesid mööda kord pastelsed, kord värvikirevad maastikud, arusaamatutes keeltes sildid ja viidad. Kõigepealt Mandri-Eesti uued paigad ja seejärel saime pilgu heita ka naabermaadele: Lätile, Leedule, Poolale ja Saksamaale.

Inge Jalakas, 31. oktoober 2023

Huvikooli Inspira tantsuringide õpilased tänavad, teevad pika pai ja suure kallistuse Annettele. Soovime, et Sinu tulevik oleks täis uusi põnevaid väljakutseid. Tere tulemast ütleme aga endisele huvikooli Inspira vilistlasele Anna-Teresele, kes võtab üle ja jätkab tantsutrennide andmist praegustele õpilastele.

Loomad! / Kirke Sädeli TalpLoomad! / Kirke Niit
Ene Pidmann, 20. oktoober 2023

Tänased vahvad kunstitööd joonistasid meile kunstiringi õpilased Kirke Sädeli Talp 1.c klassist ja Kirke Niit 4.c klassist.

Tiina Kaup, 19. oktoober 2023

Paolo Bacigalup „Laevalammutaja“ on tänapäeva Ameerika ühe menukama ja enim auhinnatud ulmekirjaniku Paolo Bacigalupi noorteromaanide seeria esimene raamat. Selle sarja tegevus toimub kliimakatastroofist räsitud tulevikus, kus meile tuntud mandrite rannikupiirkonnad on ookeanide poolt üle ujutatud ning neil randadel elavad inimesed on pidanud kohastuma hoopis uut tüüpi karmima ja julmema elukeskkonnaga.

Kaisa Sau, 17. oktoober 2023

Kuressaare Nooruse Kool on argumenteerimisoskust ja sõnaosavust väärtustav kool. Et väitlus on meil au sees, näitab ka see, et meie koolist osales koguni kaks meeskonda.

Fantastilised taimed / 5.b klassFantastilised taimed / 5.b klassFantastilised taimed / 5.b klass
Gert Lutter, 13. oktoober 2023

Esimese korruse pikas koridoris saab uudistada 5.b klassi õpilaste fantastilisi botaanikatöid. Mine ja heida pilk peale!