Otsi
Artiklite sarjad
- Nooruse kool 5 (16)
- Vilistlase vaatepunkt (32)
- n päeva lõpetamiseni (48)
- Eesti päev (22)
- Bookstagramid (64)
- Kümme küsimust (27)
- Koolilehe jõululood (16)
- Suveseik (16)
- Meie koolimaja 45 (6)
- #muusikasoovitus (6)
- Nädala kunstitöö (16)
- Kuidas läheb? (17)
- Õpilane küsib (8)
- Teel ajalukku (41)
- Elu pärast KGd (49)
- Kuu tegija (15)
- Töö ja kool (13)
- Inspira 15 (22)
- Arhiivinurk (48)
Rubriigid
Valdkonnad
Õpilaste sünnipäevad
15. juuni
- Rodion Avramenko 5.c
16. juuni
- Gloria Randi 5.b
- Helen Prei 9.b
17. juuni
- Gert Õunpuu 6.c
- Ivan Shchetinin 9.d
- Ronja Sofia Rahnik 5.b
18. juuni
- Elli Tuuling 1.a
19. juuni
- Gregor Liiv 5.a
- Merilin Andreas 7.k
20. juuni
- Karl Pajuste 7.k
- Kaspar Pajuste 6.b
Töötajate sünnipäevad
17. juuni
- Diana Matt
19. juuni
- Epp Ilver
9. mail toimusid Tallinna Mustamäe Riigigümnaasiumis põhikoolide Eesti meistrivõistlused 2026, kus meie kooli esindas kuus õpilast kolme tiimi koosseisus. Kodus ette valmistatud teema oli „Eesti peaks spordi rahastuse koondama vähestele valitud spordialadele“.
Suurepärase II koha tõi koju Kuressaare Hariduse Kooli ja Kuressaare Nooruse Kooli segatiim Hüppehirmutis koosseisus Eti Nõgu, Sofia Beril Günduz ja Agor Mäeorg. Eti oli ka oma tiimi parim kõneleja ning pälvis 5. koha kõnelejate arvestuses. Meie kooli esindasid vapralt veel Miina Liisa Martin, Miina Maria Tasa, Tuuli Täht, Hanna Väli ja Andra-Elizabeth Võeras.
Päev oli sisutihe nagu väitlusvõistlustel kombeks, sest mõõtu tuli võtta ettevalmistatud teema kaasuse mõlemal poolel ning improvoorus teemal „Keskmise abituriendina võtaksin peale lõpetamist vaheaasta“.
Eriti põnev oli finaal, kus hoidsime pöidlaid omadele. Kõige olulisem on aga see, et uue kogemusega jäädi rahule.
Osalesin eelmisel laupäeval esimest korda elus väitlusturniiril. Läksin sinna koos oma kahe sõbrannaga, neil oli tiimist üks liige puudu ja nad kutsusid mind kaasa. Algul olin küll veidi närvis, sest ma ei teadnud täpselt, mis mind ees ootab või mida täpselt tegema pean, aga mulle seletati paaris väitlustunnis kõik vajalik ära ja sain kindlust juurde. Seal turniiril nägin päriselt, mis asi see väitlemine on, õppisin mitmete erinevate tiimidega väideldes palju uusi asju nii väitlemise enda kui ka teema „Kas Eesti riik peaks spordirahastuse koondama vähestele valitud aladele“ kohta. Oli põnev vaadata, kuidas erinevad inimesed olid seda teemat erinevat moodi tõlgendanud. See oli kindlasti väga tore ja vajalik kogemus ning olen tänulik Miinale ja Hannale, kes mind endaga kaasa võtsid. Tuuli, 9.c
Esimene voor läks ilma ühegi üllatuseta ja nõnda oli meil esimene võit käes. Teises voorus oli meie vastaseks üks kõige tugevamaid põhikooli tiime, kes on toonud varasematelt võistlustelt palju auhindu. Võitsime imekombel ka selle vooru, kuigi ainult ühe punktiga. Järgmine voor oli impro voor, see tähendab, et meile antakse täiesti uus teema ning meil on 45 minutit, et seda ette valmistada. Seekord oli teemaks „Keskmise abituriendina võtaksin ma vaheaasta“. Me olime eitajad, mis tähendab, et me just ei võtaks vaheaastat. Meie peamine argument oli, et see keskmine abiturient unustab vaheaasta jooksul kõik vajaliku ülikooli sisseastumiseksamite ajaks ära. See argument tundus töötavat, sest võitsime ka selle vooru. Just nii olimegi võitnud kõik kolm vooru ning võimalus finaali pääseda oli suur. Pärast pingsat ootamist saimegi teada, et oleme finaalis. Autasustamisel selgus kahjuks kurb tõde – me finaali ei võitnud. Aga teine koht on ikka väga kõva tulemus ja kuna oleme alles kaheksandas klassis, saame järgmisel aastal uuesti proovida! Eti, 8.d
Suur tänu kõigile osalejatele ning Saaremaa Gümnaasiumi ja Hariduse kooli väitlusklubidele koostöö eest!
ajalooõpetaja / argumenteerimise valdkonna juhtõpetaja
Kuulutused







