5. lennu lõpuaktus
üles
Esmaspäev, 15. juuni 2026
YoutubeFacebookInstagram

Otsi

Sisesta otsitav sõna...
...või sind huvitav kuu:

Artiklite sarjad

Rubriigid

Valdkonnad

Õpilaste sünnipäevad

15. juuni

16. juuni

17. juuni

18. juuni

19. juuni

20. juuni

Töötajate sünnipäevad

17. juuni

19. juuni

Artikkel, avaldatud 11. mai 2026, vaadatud 327 korda, autor Reet Lasn, klassiõpetaja
6. klasside ohutuspäev Autor/allikas: Grete Pihl

Teisipäeval, 5. mail käisime Raiekivi säärel ohutuspäeval. Meil õpetajatena on südamest hea meel, et kuuendate klasside koolitusprogramm on saanud uue moodsa kuue. Seda mitte üksnes nime, vaid ka sisu poolest. KEAT-i („Kaitse end ja aita teist“) uus nimi on „Ohutu saar 2026“. Positiivne muudatus on see, et KEAT-ist sai osa ainult väike grupp õpilasi klassist, tänavu said osaleda kõik kuuendikud üle maakonna. Ja meid oli tõesti palju.

Mida sel päeval tehti?

Kokku oli üheksa töötuba. Üheskoos 6.a klassiga meenutasime, mida me töötubades tegime.

Esmaabi töötoas näidati, mida ja kuidas käituda rasketes olukordades, näiteks kui saad päikesepiste. Pidime ka ohvri panema õigesse asendisse olenevalt vigastustest.

Drooni lennutamise töötoas lennutasimegi droone. Ühe drooniga võisime minna 10 m kõrgusele, teisega 15 m kõrgusele.

Tuletõrje töötoas katsetasime veetulekustutit, teisi lihtsalt vaatasime.

Kriisi töötoas pidime loomulikult erinevate kriisiolukordadega toime tulema, nt kui puudub elekter või mida pakkida kaasa, et kodust lahkuda. Saime ka vett filtreerida.

Liikluse töötoas toimus teatejooks, kus üks kirjutas ja teised pidid jooksma ja vaatama plakatit, kas seal käitutakse liikluses õigesti või valesti. Pidime ka ära arvama, kui kiiresti jääb väike buss seisma, kui sõidab kiirusega 50 km tunnis. Õige vastus oli 28 m.

Ratta töötoas pidime panema rattale vajaliku varustuse ning pärast pidime selle rattaga sõitma umbes 2 m nii aeglaselt, kui saime.

Ohvriabi töötuba oli väga vajalik töötuba, sest numbril 11611 võiksid kõik lapsed teada anda, kui mingi mure on.

Üks töötubadest oli seotud numbriga 1247. Seal räägiti, kuidas siis käituda, kui me satume kokku mõne metsloomaga. Sellel numbril võib helistada ka teistel hädalistel põhjustel.

Mia, Mari-Liis Nuut, Mari-Liis Jalakas ja Gregor 6.c-st meenutavad: „Lennutasime droone, õppisime erinevate hädaolukordadega toimetulemist, viskasime päästerõngaid, sõitsime ratastega ja rääkisime evakuatsioonist, kustutasime tuld ja õppisime tuletekki kasutama. See oli üks meie lemmikutest töötubadest. Teine töötuba, mis meile väga meeldis, oli vetelpääste töötuba, sest seal õppis kasutama erinevaid päästerõngaid ja saime aja peale päästeveste selga panna.“

6.b klassi tüdrukute Maria ja Klaudia lemmiktöötuba oli päästerõnga viskamine. Tüdrukutele meeldis ohutuspäev väga, sest kogu päev oli õpetlik ja tore. Britten-Ly lemmikuks osutus töötuba, kus õpilased said loomakaardi ja pidid olukorrale lahenduse leidma. See oli tema jaoks täiesti uus kogemus. 6.b poiste lemmikuks osutus Kaitseliidu Noorkotkaste juhiga drooni lennutamine ja ikka tule kustutamine.

Päev oli tore, õpetlik ja meeldejääv!

Reet Lasn,
klassiõpetaja

Kuulutused

Galerii